Kubota diesel welder generator EW400DST
Hind kokkuleppel
FavoriteLemmik
shareJaga
Save searchOtsingu salvestamine
Trüki
INFO
Tooterühm
Diiselgeneraatorid
Mark / mudel
Tootmisaasta
2017
Seisund
Uus / kasutamata
Riik
Hiina
Üldine hinne
1
Mascus ID
1ED031CF
DETAILID
Viimane ülevaatus
1
Täielik hooldusajalugu
Jah
Mootor
japan kubota v1305
Mootori võimsus
17.8 kW (24.2 hj)
Võimsus
15 kVA
Kütuse tarbimine
4l/h
generaator
kovo
Mootori tootja
KUBOTA
Sagedus
60 Hz
Pinge
415 V
Heitmestandard
Stage II
Tsisterni maht
37 l
Täismass
500 kg
Transpordimõõtmed (p x l x k)
1400800700 m
Seisukord/Garantii
3
Toodetud
Hiina
Tarnetingimused
FOB, EXW
Varustus
Tsistern, Battery, Control Panel
Lisad
wire-feeder trailor
Muu teave
PANEL: AC POWER ELCB; AC POWER RECEPTACLES; AMPERE METER; HOUR METER; ENGINE INDICATOR; FUEL GAUGE; CURRENT REGULATOR; WELDING TERMINALS; START SWITCH; MODE SELECTOR ------CC/CV REMOTE SELECTOR REMOTE/LOCAL IDLE CONTROL AUTO OFF DUAL/SINGLE SELECTOR EMERGENCY STOP WIRE-FEEDER REMOTE SOCKET Features: Durable power, with Japan made Kubota V1305; High efficiency, 400A DC welding or 15KVA AC generator in maximum; Flux welding with wire-feeders; Pipeline all position welding with dual welding output; Maintenance-free, brushless design; Safety warranty with Mitsubishi ELCB Environment friendly, fixed auto-idle devices; Tailored designs, rain-proof and different voltage output DUAL HOLDER FOR TWO WELDER WORK SIMUTANOUSLY 400A & 15KVA DC Stick (SMAW) DC TIG (GTAW) DC MIG (GMAW) Flux cored (FCAW) Specifications given herein are subject to change without notice CAT. NO. DUV12-20170520 PRINTED IN 2017 KOVO ENGINE DRIVEN WELDER EW400DST DC Welder Driven - Direct Coupling Rated Output KW 12.5 Rated Current DCA 380-CC DCA 190*2-CC DCA 300A-CV* Rated Voltage DCV 35.4 Current Range DCA 50-400 OCV DCV 80 Duty Cycle % 50 Type - Rectified DC output type Applicable Electrode mm 2.0-6.0 Aux. Power Rated Output KVA 15 Rated Voltage V AC110 /240/AC415 Phase - Three & Single Power Factor % 80 Rate - Continuous ENGINE Model - KUBOTAV1305 Type - 4-cycle, water-cooled diesel engine Cylinder arrangement - 4-L Total displacement cc 1,335 Rated Output KW 22.1 Speed rpm 3,000 Fuel Light diesel oil Start System - Electric motor OTHER Fuel Tank Capacity L 37 Battery Capacity - 12V-36AH Dimension (L×W×H) mm 1410×710×805 Net Dry Mass Kg 510 Noise level dB 67