Kalmar ECG160-12
Hind kokkuleppel
Trüki
INFO
Tooterühm
Elektritõstukid
Mark / mudel
Kalmar ECG160-12
Tootmisaasta
2023
Riik
Taani
Mascus ID
9E2C4E21
16,000 kg
Raskuskeskme kaugus
1,200 mm
Tõstekõrgus
4,000 mm
Vabatõste
2,000 mm
Ehituslik kõrgus
3,695 mm
Masti tüüp
Kaheosaline / vabatõste
Lisaseade
Integreeritud külgnihutus
Kahvlite pikkus
2,400 mm
Rehvitüüp
Õhkrehvid
Aku pinge
120 V
Aku mahtuvus
2,170 Ah
Muu teave
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul
Maskinlængde (mm): 5700
Maskinbredde (mm): 2560
Batteriudstyr: Aquamatic|BMU
Gaffelbredde (mm): 200
Gaffeltykkelse (mm): 100
Førerpladsudstyr: A4 skriveplade|12V udtag|USB port|Luftaffjedret sæde|Aircondition|Radio med højttalere