Kalmar DCG160-12
Hind kokkuleppel
Trüki
INFO
Tooterühm
Diiseltõstukid
Mark / mudel
Kalmar DCG160-12
Tootmisaasta
2023
Töötunnid
275 h
Riik
Taani
Mascus ID
4F876527
Tõstekõrgus
4,000 mm
Masti tüüp
Kaheosaline
Raskuskeskme kaugus
1,200 mm
Lisaseade
Integreeritud külgnihutus
Kahvlite pikkus
2,400 mm
Ehituslik kõrgus
3,695 mm
Kabiin
Kinnine
Mootor
Cummins B6,7 (168KW) Tier 4F/Stage V
Muu teave
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul
Maskinlængde (mm): 5700
Maskinbredde (mm): 2560
Gaffelbredde (mm): 200
Gaffeltykkelse (mm): 100
Førerpladsudstyr: Luftaffjedret sæde|Radio med højttalere|12V udtag|USB port|Aircondition