15.06.2011

Mascus tähistab oma 10-ndat sünnipäeva

Mascus, üks maailma juhtivatest müügikeskkondadest internetis ehituse, transpordi, materjalikäitluse, põllumajanduse ja metsanduse valdkondades, sai sel aastal 10-aastaseks. Mascus asutati Soomes 2001. aastal ja on tänaseks esindatud 39 riigis, 38 keeles ning 46 domeeniga. Üle 2 miljoni erineva külastajaga iga kuu (mis jätkuvalt suureneb) ning enam kui 170,000 kuulutusega on Mascus rahvusvaheline fenomen, mis on ka majanduslanguse ajal järjepidevalt tõusuteel liikunud ning jätkanud oma laienemist uutesse piirkondadesse üle maailma.

“Mascuse kontseptsioon on tõestanud oma uskumatut jõulisust. On selge, et me vastame diilerite ja kasutajate reaalsetele vajadustele saada juurdepääs kauplemiseks tõeliselt rahvusvahelisel turul,’ ütles Mascuse tegevdirektor Fredrik Larsson. “Usun, et meie edu möödunud kümnendil põhineb kolmel peamisel suunal: pühendumine rahvusvahelisele laienemisele, jätkuvad investeeringud kasutusmugavuse parandamiseks ning uute toodete arendamine pakkumaks oma klientidele rohkem suunatud teenuseid.”

Kasv kohalikul turul koos globaalsete kaubateede avamisega

Mascus avas oma esimesed välismaised esindused Inglismaal, Poolas ja Rootsis 2004. aastal, samal aastal sõlmiti ka esimene litsentsileping Norras. Tänaseks on Mascus esindatud 39 riigis, sealhulgas USAs, Austraalias, Lõuna-Aafrikas ning Euroopa riikides. Koostöölepingud on sõlmitud ka Türgis ja Hiinas ning 2011. aasta jooksul on plaanis laienemine Brasiiliasse, Venemaale, Indiasse, Mehhikosse ja Lähis-Idasse.

“Strateegiliste partneritega koostöölepingute sõlmimine on olnud meie evolutsiooni võti,” rääkis rahvusvahelistumise direktor Tomasz Odrobinski. “Meie multilokaalne kontseptsioon tähendab seda, et koos laiema nähtavuse ja eelistega kohalikul turul saavad diilerid ka juurdepääsu ulatuslikule rahvusvahelisele turule ilma, et peaksid muretsema keelebarjääride pärast.”

Täiustuv tehnoloogia, arenevad teenused

Teine eeldus Mascuse eduks on pidev tehnoloogia ja teenuste arendamine. Alates portaali avamisest on Mascus muutnud oma platvormi kaks korda, suurem taaskäivitamine toimus oktoobris 2010, mille käigus lisandus innovatiivne otsingusüsteemi funktsionaalsus.

Uuenev Mascus on loonud ka mitmekesise toodete portfelli, mille hulka kuulub Mascus Locator, rasketehnika ettevõtete kataloog, mis katab kõike alates remonditeenustest ja varuosadest kuni finatseerimiseni välja. Locator käivitati 2008. aastal ning praeguseks on kataloogis üle 25,000 ettevõtte. Samuti pakub Mascus veebiteenuseid nagu näiteks integratsioon diilerite kodulehtedega, tehniline tugi, veebilehed ja internetipõhine laohaldus.

“Viimase kuue kuuga oleme võrreldes teiste rahvusvaheliste müügiportaalidega jõudnud kõikides valdkondades top 5 hulka,” ütles müügidirektor Rickard Petersson. “Vaatamata majandussurutisele on veidi enam kui aasta jooksul Mascuse külastajate arv kahekordistunud ning me jätkame investeeringuid uute teenuste arendamiseks ja kasutusmugavuse parandamiseks oma klientide jaoks.”


Kontaktid:

Fredrik Larsson, Managing Director, +358 50 314 2511,

Rickard Petersson, Sales Director, + 46 70 660 2780,

Tomasz Odrobinski, Internationalization Director, + 358 40 750 4922,

Mascusest:

Mascus - on kasutatud põllumajandus-, metsa- ja kommunaalhooldusmasinate ning transpordivahendite elektrooniline müügikeskkond. Müügiloleva rasketehnika hulgas on traktorid müügiks, haagised müügiks, kasutatud veokid müügiks, kopad, furgoonid, laadurid, kallurid, ekskavaatorid jne. Mascus muudab kasutatud masinate ja seadmete müügiprotseduuri kiiremaks ja efektiivsemaks, kogudes ühte kohta kokku informatsiooni nii pakkumiste kui nõudluse kohta. Kõik müüjad, tootjad ja lõpptarbijad on oodatud meie müügikeskkonna kaudu oma kasutatud masinate ja seadmete müügikuulutusi avaldama.

Mascus kuulub Alma Media konserni.

Märkused toimetajatele
Pressimaterjalid ja pildid:

Inglise keeles www.mascus.com/press

Küsimused pressimaterjalide kohta:

15.06.2011

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2008